Drzewickie Slalomy za nami

drukuj
17 czerwca 2017 r. na torze kajakowym na rzece Drzewiczka odbyły się Drzewickie Slalomy. Głównym organizatorem wydarzenia był Ludowy Klub Kajakowy Drzewica.

Tegoroczna edycja impreza była wyjątkowa m.in. z tego względu, iż została zrealizowana w ramach zadania publicznego ze środków Województwa Łódzkiego w ramach otwartego konkursu ofert z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017 r.
W organizację imprezy włączyli się również sponsorzy, a mianowicie firma „GERPOL – tradycja jakości” oraz firma SONAR oraz jak zawsze niezawodni rodzice i sympatycy LKK Drzewica.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Janusz Reszelewski – Burmistrz Gminy i Miasta Drzewica, Marcin Mucha Główny Specjalista ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi w zakresie kultury fizycznej i sportu w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, Mirosław Pikierski z Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego, Piotr Grabowski kierownik Inspektoratu Piotrkowsko – Opoczyńskiego Filia w Białaczowie, Renata Smolarek dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, Edyta Kołomańska – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Drzewicy, Irena Kwiecień Przewodniczącą Komisji Rozwiązywania Problemów  Alkoholowych oraz Prezes Uniwersytetu III Wieku w Drzewicy oraz Bożena Pilipczuk – Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drzewicy. Media reprezentował Waldemar Pęczkowski z Tygodnika Opoczyńskiego TOP.
Do zawodów zgłoszonych zostało 128 zawodników z 4 województw: dolnośląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz łódzkiego. Niestety nie wszystkim zgłoszonym drużynom udało się dotrzeć na zawody. Zgodnie z regulaminem i zapowiedzią zawodów górale rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzików oraz kategorii open. Zawody oglądała liczna grupa kibiców, przede wszystkim rodzice, dziadkowie i rodzeństwo slalomistów. Jako że zawody rozgrywane były w długi czerwcowy weekend była również liczna grupa gości spoza Drzewicy.

Wielkie emocje towarzyszyły zmaganiom najmłodszych adeptów LKK – dziewczynek i chłopców urodzonych w latach 2005-2010, wśród których nie brakuje nawet przedszkolaków. W swoim pierwszym oficjalnym starcie w życiu skrzaty z ogromnym zaangażowaniem pływały na starym torze, uczestnicząc w jednym przejeździe. Nad bezpieczeństwem najmłodszych zawodników czuwali ratownicy, pomagali również starsi zawodnicy, a rodzice dzielnie kibicowali swoim pociechom.
Bardziej doświadczeni młodzicy, a także juniorzy i młodzieżowcy pokonywali trasę wytyczoną na nowym torze. Do klasyfikacji wliczano czas lepszego z dwóch startów.
Młodzicy LKK odnieśli trzy zwycięstwa. Pierwsze miejsca zajęli: Maciej Bartos w C-1, Aleksander Kopczyński w K-1 oraz osada Aleksander Kopczyński – Maciej Bartos w C-2. Również trzy wygrane zanotowali reprezentanci Drzewicy startujący w kategorii open. Młodzieżowiec Przemysław Nowak był najlepszy w C-1m, Katarzyna Smolarska w K-1k, a osada Krzysztof Zych – Wojciech Klata w C-2.
Klasyfikacje końcowe
(miejsca na podium oraz lokaty zawodników LKK – pogrubioną czcionką)
DZIECI
* K-1 dziewcząt

 1. Klaudia Smolarek
 2. Karolina Bąkiewicz
 3. Jagoda Biedrowska
 4. Wiktoria Kowal
 5. Adela Kacprzak
 6. Aleksandra Kucharczyk
 7. Kinga Kowal

* K-1 chłopców

 1. Aleksander Jedynak
 2. Marcin Matysiak
 3. Tobiasz Matuszczak
 4. Adrian Krzyżanowski
 5. Bartosz Grzybek
 6. Wiktor Bąkiewicz
 7. Tomasz Reguła
 8. Oskar Gąsiorowski

MŁODZICY

* C-1 młodzików

 1. Maciej Bartos
 2. Jakub Ruchała (Start)
 3. Jakub Pauli (AZS AWF)
 4. Mateusz Kwaśniak

K-1 młodziczek

 1. Dominika Brzeska
 2. Dominika Danek
 3. Katarzyna Liber
  (wszystkie Start)

C-2 młodzików

 1. Aleksander Kopczyński – Maciej Bartos 
 2. Michał Ciągło – Jarosław Kolat (Start)
 3. Jakub Pauli – Kacper Pawlik (AZS AWF)

C-1 młodziczek

 1. Katarzyna Liber
 2. Dominika Danek
 3. Dominika Brzeska
  (wszystkie Start)

* K-1 młodzików
1. Aleksander Kopczyński
2. Ariel Kasiński

3. Michał Ciągło (Start)

4. Mateusz Kwaśniak
7. Bartłomiej Reguła
11. Maciej Gapys

OPEN

* C-1 mężczyzn
1. Przemysław Nowak
2. Szymon Zawadzki
3. Michał Franczak

4. Bartosz Łęgosz

* K-1 kobiet
1. Katarzyna Smolarska
2. Julia Jeleńska (Start)
3. Julia Dziadosz (Start)

* C-2
1. Krzysztof Zych – Wojciech Klata
2. Szymon Nowobilski – Piotr Prusak (Start)
3. Marcin Janur – Artur Kolat (Start)

* C-1 kobiet
1. Natalia Kielan (AZS AWF)
2. Katarzyna Smolarska
3. Julia Jeleńska (Start)

* K-1 mężczyzn
1. Marcin Janur (Start)
2. Piotr Prusak (Start)
3. Adam Kopczyński

4. Przemysław Szpinek
5. Jakub Szymański
8. Adam Grabowski

Punktacja drużynowa
1. Start Nowy Sącz – 289 pkt
2. LKK Drzewica – 249 pkt
3. AZS AWF Kraków – 99 pkt

Podczas uroczystego podsumowania i dekoracji z udziałem burmistrza Janusza Reszelewskiego czołowi górale otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe, a przedstawiciele klubów puchary. Uhonorowano również najmłodszego uczestnika regat Tomka Regułę (rocznik 2010) oraz Macieja Żacha, który debiutował w roli spikera zawodów. Jak zawsze, organizatorzy przygotowali poczęstunek w budynku klubowym, natomiast dla zawodników obiad został zorganizowany w restauracji „Zamkowa”. Do organizacji wydarzenia przyłączyło się Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna Dłoń”, którego Wiceprezes Zarządu Krzysztof Tyka w krótkim wykładzie przedstawił założenia dotyczące wolontariatu i opowiedział o aktywności DCW. Wolontariusze rozdali uczestnikom wydarzenia ankiety, których wyniki przedstawiają m.in. ocenę i wiedzę na temat idei wolontariatu wśród 50 osób.
Nagrody oraz medale w kategorii dzieci dla wszystkich zawodników ufundowała firma SONAR. Medale i nagrody za miejsce 1-3 oraz nagroda dla najmłodszego zawodnika zostały zakupione ze środków Województwa Łódzkiego w ramach otwartego konkursu ofert z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017 r.
W kategorii młodzik medale i nagrody zostały zakupione również ze środków Województwa Łódzkiego w ramach otwartego konkursu ofert z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017 r.
Sponsorem nagród dla zawodników i zawodniczek w kategorii Open była firma GERPOL.
Na zakończenie prezes klubu Maria Smolarska i wiceprezes Andrzej Krzyżanowski podziękowali wszystkim zaangażowanym organizacyjnie i finansowo w przeprowadzenie zawodów, w tym Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi, rodzicom kajakarzy LKK, trenerom, sędziom kajakarstwa, wolontariuszom DCW „Ofiarna dłoń”, obsłudze informatycznej, muzycznej, spikerowi oraz sponsorom.
Dziękujemy również ratownikom wodnym za pomoc zawodnikom w czasie wywrotki na torze oraz obsłudze medycznej ze Szpitala Powiatowego w Opocznie.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Tygodnika Opoczyńskiego TOP – dziękujemy.

Do zobaczenia za rok!

 

Leave a Comment