UWAGA!! Fałszywe faktury związane z nieuprawnionym użyciem adresu mailowego LKK

Szanowni Państwo!

Ludowy Klub Kajakowy Drzewica stał się ofiarą ataku hakerskiego.
Z naszego adresu pocztowego „biuro@lkkdrzewica.pl” wysłano kilkadziesiąt tysięcy maili z wezwaniami do zapłaty. Oświadczamy, że Klub nie ma z tym nic wspólnego. Sprawa została zgłoszona na policję.
Prosimy o nieopłacanie żadnych należności wynikających z e-maili otrzymanych od klubu. Podejrzewamy, że załączniki również są zainfekowane szkodliwym oprogramowaniem.
Nie jesteśmy w stanie odebrać wszystkich telefonów, co chwila ktoś oszukany próbuje się z nami skontaktować, dlatego prosimy o cierpliwość.
Na poczcie e-mail ustawiliśmy w chwili obecnej autoresponder.

Zarząd LKK Drzewica.

Drzewica, dn. 13 kwietnia 2017 r.

KOMUNIKAT

11 komentarzy

 1. Dzień dobry,
  właśnie miałam do Państwa dzwonić w sprawie faktury. Dziękuję za informację.
  Pozdrawiam,
  Katarzyna Dytfeld

 2. Otrzymałam z Państwa adresu mailowego informację – wezwanie do zapłaty faktur. Próbowałam się skontaktować z Panią Moniką Smolarską w tej sprawie, ale akurat znalazłam na Waszej stronie informację o rozsyłaniu wezwań. Wszystko jest więc dla mnie jasne.

 3. W dniudzisiejszym otrzymalem maila z wezwaniem do zaplaty nieuregulowanej faktury.Podanyadreskomorkowyrejestrowal jedynie tresczapytania uniemozliwiajackontaktuzautorka maila p.Monika Smolarska.

 4. Dziękuje za ten komunikat. Ja także otrzymałem takiego maila podpisanego przez „Monikę Smolarską”. Do maila dołączony plik .rar – zapewne z jakimś wirusem.

  Powodzenia z rozwiązywaniu problemu. Takie rzeczy niestety się zdarzają.

  Pozdrawiam serdecznie
  Mateusz Łangowski

 5. W dniu dzisiejszym około godziny 9:00 otrzymaliśmy maila z informacją o konieczności zapłaty za fakturę w terminie 3 dni. Oczywiście jesteśmy wyczuleni na takie fałszywe wezwania do zapłaty, w związku z czym zignorowaliśmy maila. Załącznik jest w formacie .rar.

 6. Witam,
  również otrzymałem wspomnianą wiadomość i wezwanie do zapłaty, które przyszło na pocztę firmy.
  Ponieważ załącznik ma rozszerzenie .rar – od razu założyłem że to oszustwo i prawdopodobnie wirus. Niech to sprawdzą lepsi fachowcy ob bezpieczeństwa IT, a tymczasem wiadomosć idzie do kosza bez otwierania.
  Bardzo dziękuję za komunikat na stronie. Takie podejście do tematu ze strony „LKK Drzewica” jest godne naśladowania!
  Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

 7. Witam.
  Otóż i my również otrzymaliśmy tzw. oszukańczego maila z wezwaniem do zapłaty zaległych faktur. Do maila załączony został z pewnością zainfekowany groźnym wirusem trojańskim plik. W każdym razie uznaliśmy to za jawny podstęp i próbę wyłudzenia pieniędzy przez podszywających się za osoby prawne, fizyczne i rożne duże korporacje. To się zdarza, ale trzeba z tym walczyć. Od tego są właściwe organy państwowe – policja i prokuratura oraz wymiar sprawiedliwości. Za takie numery oszuści powinni po kilka lat odsiedzieć za karatami i bezwzględnie ciężko godzinami przez 7 dni w tygodniu codziennie bezlitośnie harować oraz dożywotni płacić z odsetkami ich ofiarom. Może wtenczas przestaną nagminne naciągać.
  Pozdrawiam, Sergiusz Martinez.

 8. Witam! Chyba wszystko napisano wyżej 🙂 To po prostu kradzież tożsamości 🙁 Wszystkie dane są w sieci. Ktoś się pod was podszywa. Wyślijcie info o problemie do serwisu niebezpiecznik.pl. Pozdrawiam

 9. W zalaczniku jest wirus nie otwierajcie ,ja otwarlem i kompa od razu zmuliło,cofnolem system o 3 dni i na szczescie wszystko ok.,ale antywirus nic nie pokazał

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*