Za nami 70. Mistrzostwa Polski seniorów

drukuj
W dniach 19-20 maja 2018 r. na torze Kolna rozegrane zostały jubileuszowe, 70 Mistrzostwa Polski w slalomie kajakowym, które były też trzecią i czwartą kwalifikacją do kadry narodowej.

W gronie reprezentantów Polski znalazło się dwóch zawodników Ludowego Klubu Kajakowego z Drzewicy – Przemysław Nowak oraz Szymon Zawadzki – obaj pływają w kategorii C-1. Przemek uzyskał kwalifikację do kadry narodowej U-23 oraz, co najważniejsze, będzie pływał również z seniorami. W młodzieżowej reprezentacji zobaczymy Szymona. Warto nadmienić, iż kajakarze LKK Drzewica uzyskali kwalifikacje do kadry młodzieżowej z dwóch pierwszych miejsc.

W półfinale Mistrzostw Polski seniorów w C-1, Przemek Nowak uzyskał 6. wynik, Szymon Zawadzki był 9. Do finału nie udało się zakwalifikować Michałowi Franczakowi, który wykręcił czas dający awans, natomiast punkty karne pozbawiły go możliwości walki w finale. Z bardzo dobrej strony pokazał się junior Maciej Bartos kończąc zawody na 15 miejscu w półfinale. Za dwa tygodnie Maciek będzie walczył o awans do kadry juniorskiej.

Finał Przemek Nowak zakończył na 5 pozycji. Gdyby nie 2 punkty karne byłoby podium. Szymon Zawadzki był 7. Należy przypomnieć, że zarówno Szymon, jak i Michał zdawali kilka dni temu maturę, dlatego ich przygotowania do tych startów na pewno nie były optymalne z punktu widzenia wyników sportowych, ale i tak należą się im ogromne gratulacje za wysiłek, który włożyli w połączenie tych dwóch bardzo ważnych momentów w ich życiu. Maciej zakończył finał B na piątej pozycji.

Dzięki tym wynikom LKK Drzewica będzie miał dwóch reprezentantów Polski na najciekawszych torach i najważniejszych zawodach na świecie.

W kategorii K-1 M mieliśmy 3 reprezentantów, samych juniorów. Etapu eliminacji nie udało się przejść Adamowi Grabowskiemu. Olek Kopczyński w pierwszej części finiszował na 17 pozycji, natomiast Mateusz Kwaśniak na 20. Trzeba podkreślić, że obaj mają dopiero po 15 lat i rywalizowali z bardziej doświadczonymi „góralami”. Na kolejnym etapie kwalifikacji lepszy okazał się Mateusz. W 20-osobowej stawce zajął bardzo wysokie 4 miejsce. Tuż za nim uplasował się drugi drzewiczanin. Do półfinału przystąpił tylko Mateusz, ponieważ u Olka pojawił się ból w okolicach obręczy barkowej, natomiast Mateusz uzyskał 17 wynik. Finał B z kolei zakończył na 7 pozycji.

W kategorii K-1 K nasz klub reprezentowała Ola Abramczyk, która etap eliminacyjny oraz półfinałowy zakończyła na 13 pozycji, natomiast w finale B była 3.

Na zakończenie zawodów mieliśmy nadzieję na medal w konkurencji zespołowej C-1 M x 3. Niestety, nasza załoga w składzie Franczak – Nowak – Zawadzki zakończyła zawody na 4 pozycji tracąc do trzeciego miejsca niecałe 2 sekundy. Z powodu urazu Olka do rywalizacji o medal nie przystąpiła nasza sztafeta K-1 M x 3.

Wyniki Mistrzostw Polski seniorów w slalomie kajakowym:
K-1 mężczyzn: 1. Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa) 73,90, 2. Maciej Okręglak (KS Start Nowy Sącz) 76, 43, 3. Krzysztof Majerczak (KKK Kraków) 76,65.
K-1 kobiet: 1. Klaudia Zwolińska (KS Start Nowy Sącz) 85,14, 2. Natalia Pacierpnik (KKK Kraków) 88,11, 3. Sara Ćwik (KS Start Nowy Sącz) 105,74.
C-1 kobiet: 1. Aleksandra Stach (KKK Kraków) 110,19, 2. Iga Garlewicz (KKK Karków) 118,04, 3. Anna Ingier (KS Start Nowy Sącz) 123,84.
C-1 mężczyzn: 1. Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków) 80,44, 2. Przemysław Plewa (AZS AWF Kraków) 83, 36, 3. Grzegorz Hedwig (KS Start Nowy Sącz) 83,52.

Dziękujemy zawodnikom i szkoleniowcom za wysiłek włożony w przygotowania do tych startów i podczas samych zawodów. Tym razem bez medalu, ale drzewiczanie tak łatwo się nie poddają i będą dalej walczyć o czołowe lokaty w zawodach rozmaitej rangi! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia oraz zdrowia!

Gratulujemy kadrowiczom!

 

P.S. Niebawem relacja zostanie uzupełniona o galerię zdjęć.

 

 

Leave a Comment