Zawodnicy LKK Drzewica z 5 medalami Mistrzostw Polski Juniorów!

Za nami emocje związane z kajakarstwem górskim w Drzewicy. Od 2 do 4 sierpnia zawodnicy z całej Polski rywalizowali na torze w Drzewicy w ramach XII Memoriału Roberta Korzeniewskiego, IV Rzutu Ligi Młodzików, III Rzutu Pucharu Polski, XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mazowsze 2017 oraz Mistrzostw Polski Juniorów. Wiele emocji, masa znamienitych gości oraz spotkanie kajakarskiej sportowej rodziny już za nami.  Na zakończenie trzydniowych zmagań zawodników, finały XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Juniorów.

Miło jest nam poinformować, że zawodnicy LKK Drzewica zdobyli 5 medali Mistrzostw Polski Juniorów!

Katarzyna Smolarska zdobyła złoto w K-1 oraz srebro w C-1 K.

Przemysław Szpinek został wicemistrzem Polski w K-1 M.

Szymon Zawadzki zdobył złoty medal w kat. C-1 M, natomiast srebrny medal przypadł w udziale Michałowi Franczakowi.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć dostępnych na stronach Urzędu Gminy i Miasta w Drzewicy pod tymi linkami:

Link 1

Link 2

Link 3

Zdjęcia: Waldemar Pęczkowski, TOP Tygodnik Opoczyński.

Poniżej wyniki.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

C-1 Mężczyzn

  1. Jakub Król                          KS Start Nowy Sącz
  2. Szymon Nowobilski          KS Start Nowy Sącz
  3. Kacper Zachwieja              KS Pieniny

C-2 Mężczyzn

  1. Jakub Król/Filip Leśniak                           KS Start Nowy Sącz
  2. Szymon Nowobilski/Piotr Prusak            KS Start Nowy Sącz
  3. Jakub Dyda/Bartłomiej Szymanek          Pieniny Szczawnica

K-1 Mężczyzn

  1. Tadeusz Kuchno               KKK Kraków
  2. Piotr Prusak                      KS Start Nowy Sącz
  3. Michał Kalata                    Pieniny Szczawnica

K-1 Kobiet

  1. Julia Dziadosz                     KS Start Nowy Sącz
  2. Małgorzata Mędoń             Zawisza Bydgoszcz
  3. Miriam Lejmel                    KKK Kraków

C-1 Kobiet

  1. Oliwia Jeleńska                KS Start Nowy Sącz
  2. Iga Garlewicz                   KKK Kraków
  3. Zuzanna Kulig                  AZS AWF Kraków

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

K-1 Mężczyzn

  1. Marcin Janur                         KS Start Nowy Sącz
  2. Przemysław Szpinek      LKK Drzewica
  3. Bartosz Kubik                        Pieniny Szczawnica

K-1 Kobiet

  1. Katarzyna Smolarska      LKK Drzewica
  2. Aleksandra Stach                    KKK Kraków
  3. Julia Jeleńska                          KS Start Nowy Sącz

C-2 Mężczyzn

  1. Bartosz Kubik/Konrad Szymanek            Pieniny Szczawnica
  2. Marcin Janur/Artur Kolat                         KS Start Nowy Sącz
  3. Michał Woś/Krzysztof Garbarz                KKK Kraków

C-1 Kobiet

  1. Stach Aleksandra                   KKK Kraków
  2. Katarzyna Smolarska     LKK Drzewica
  3. Natalia Kielan                         AZS AWF Kraków

C-1 Mężczyzn

  1. Szymon Zawadzki           LKK Drzewica
  2. Michał Franczak              LKK Drzewica
  3. Artur Kolat                             KS Start Nowy Sącz

Leave a Comment

*